حلگر Standard آباکوس یا حلگر Explicit آباکوس؟ از کدام یک استفاده کنیم؟ چه زمانی؟

حلگر مناسب در نرم افزار آباکوس

در ویدیو زیر تفاوت بین حلگرهای نرم افزار آباکوس شرح داده شده است، زبان ویدیو انگلیسی است. در پایین ویدیو ترجمه ی فارسی این ویدیو نیز بیان شده است:

آباکوس دو حل‌کننده دارد، یکی آباکوس استاندارد و دیگری با آباکوس صریح، بیشتر اوقات وقتی ما شروع به یادگیری آباکوس می‌کنیم، همیشه با استاندارد شروع می‌کنیم، اما بعداً در برخی مواقع نیاز به استفاده از حل‌کننده صریح احساس خواهید کرد، بنابراین ابتدا چه تفاوتی وجود دارد؟ اول از همه آباکوس استاندارد برای آنالیز استاتیکی خطی یا غیرخطی بهترین است. همچنین آنالیز دینامیکی خطی، سپس تحلیل دینامیکی غیر خطی با سرعت پایین، همچنین برخی از آنالیزها که به مکانیک ساختاری مرتبط نیستند مانند انتشار جرم یا الکترومغناطیسی و غیره و سپس تجزیه و تحلیل جابجایی دمای شبه استاتیک یا تجزیه و تحلیل انتقال حرارت و از طرف دیگر Abacus explicit در حل مشکلات دینامیکی با سرعت بالا مانند تست تصادف سقوط و غیره بسیار قدرتمند است، سپس Abacus explicit می تواند تغییر شکل عظیمی را تحمل کند، بنابراین می توانید چیزی مانند قالب گیری یا ترسیم را شبیه سازی کنید.

همچنین چندین بار استاندارد آباکوس قادر به انجام آن نیست. برای حل مشکلات آسیب در مواردی که تخریب مواد یا انتشار ترک دارید، این مشکلات نیز می توانند با استفاده از آباکوس صریح و در نهایت مشکلات تماس را حل کنند همانطور که می دانید در المان محدود زمان را با چند افزایش زمان محدود گسسته می کنیم که افزایش زمان به عنوان دلتا T ذکر شده است.

برای بدست آوردن مقادیر مجهول در زمان بعدی در استاندارد آباکوس باید معادله ای را حل کنیم که این معادله در زمان بعدی مقادیر مجهولی دارد که y از t به علاوه دلتا T است و همچنین مقادیری در زمان فعلی دارد که y از T است بنابراین ما y از T را می دانیم. T ما مقداری تابع G را می دانیم سپس این تابع را حل می کنیم تا مقادیر Y از t به علاوه دلتا T را که مقادیر مجهول هستند در زمان بعدی پیدا کنیم، اما اگر آنچه را که ما در آباکوس انجام می دهیم به طور واضح در اینجا ببینید، حل این معادله بسیار پیچیده تر است. مقادیر را در زمان بعدی بیان کنید، این تابعی از مقادیر در زمان فعلی است، بنابراین ما همه چیز را در سمت راست معادله می دانیم، فقط باید مقادیر را روی rhs قرار دهیم و مقادیر مجهول خواهیم گرفت، اما در اینجا باید این معادله را به نحوی حل کنیم. اما این فرآیند بسیار ساده و سرراست است. خوبی در مورد این این است که نیازی به بررسی همگرایی ندارد، از سوی دیگر آباکوس استاندارد باید بررسی همگرایی داشته باشیم یکی از نکات منفی آباکوس صریح این است که افزایش زمان باید بسیار کم باشد اما در افزایش زمان استاندارد می تواند بزرگ باشد نه لزوما برای هر مشکلی بزرگ خواهد بود اما می تواند باشد و اگر مزایای استاندارد آباکوس را ببینید اول از همه می تواند تعادل استاتیکی واقعی را در آباکوس صریح حل کند ما همیشه باید تحلیل دینامیکی داشته باشیم ما نمی توانیم استاتیک واقعی انجام دهیم.

تجزیه و تحلیل راه هایی برای به دست آوردن جواب استاتیک با استفاده از تحلیل دینامیکی وجود دارد، اما آنالیز استاتیکی واقعی نخواهد بود، ثانیاً در آباکوس استاندارد تعداد زیادی از انواع عناصر موجود است، بنابراین می توانید طیف گسترده ای از مسائل را حل کنید، همچنین می توانید طیف گسترده ای از غیر ساختاری را حل کنید. مشکلاتی مانند تجزیه و تحلیل انتشار و بدون قید و شرط پایدار است، بنابراین اگر راه حل را دریافت کنید، راه حل صحیحی خواهد بود، از طرف دیگر برای Abacus صریح، می تواند ناپیوستگی های بزرگی را مدیریت کند که یک مزیت بزرگ برای حل مشکلات تصادف یا مشکلات مربوط به شکستگی و آن است.

آباکوس استاندارد

راه حلی برای تجزیه و تحلیل اجزای محدود خطی و غیرخطی

Abaqus/Standard یک حل‌کننده المان محدود همه منظوره است که فناوری آن برای شبیه‌سازی رویدادهای دینامیکی استاتیکی و ساختاری مناسب است. کاربردهای Abaqus/استاندارد شامل آنالیز تنش حرارتی، ارزیابی آب بندی، شبیه سازی نورد حالت پایدار، مطالعات مکانیک شکست، مدل سازی انتقال حرارت، آکوستیک، فشار منفذی و غیره است.

Abaqus/Standard دارای قابلیت‌های دینامیک خطی قدرتمندی از جمله حل‌کننده ویژه AMS است که می‌تواند به طور موثر تعداد زیادی فرکانس طبیعی را برای مدل‌هایی با درجات آزادی زیاد پیدا کند.
Abaqus/Standard کتابخانه بزرگی از انواع عناصر برای استفاده در طیف وسیعی از کاربردهای خود دارد. همچنین دارای کتابخانه گسترده ای از مدل های مواد است که از کشش خطی گرفته تا شکل پذیری سینماتیک وابسته به سرعت و آسیب پیوسته را شامل می شود.
کاربران می توانند Abaqus/Standard را از طریق کدگذاری زیربرنامه ها برای مدل های مواد، عناصر، بارها و شرایط مرزی سفارشی کرده و گسترش دهند. Abaqus/Standard در محیط مدل‌سازی Abaqus/CAE برای همه نیازهای رایج قبل و بعد از پردازش پشتیبانی می‌شود.
Abaqus/Standard ممکن است با Abaqus/Explicit همراه شود. شبیه سازی که در Abaqus/Explicit شروع می شود را می توان در Abaqus/Standard و بالعکس ادامه داد. این عملکرد وارداتی از Abaqus/Standard برای آن دسته از بخش‌هایی از تجزیه و تحلیل استفاده می‌کند که به خوبی برای یک روش حل ضمنی مناسب هستند، در حالی که Abaqus/Explicit ممکن است برای آن بخش‌هایی از تجزیه و تحلیل اعمال شود که در آن‌ها پاسخ گذرا، غیرخطی و سرعت بالا غالب است.

انواع آنالیز Abaqus/Standard عبارتند از:

تحلیل تنش استاتیکی و دینامیکی غیرخطی
دینامیک خطی که شامل یک حل ویژه AMS بسیار کارآمد است
انتقال حرارت
آکوستیک
روش های مولتی فیزیک برای:

  • شبیه سازی حرارتی/ساختاری
  • شبیه سازی حرارتی ساختاری/الکتریکی
  • شبیه سازی باتری

انواع عناصر Abaqus/Standard عبارتند از:

عناصر جامد خطی و درجه دوم برای تجزیه و تحلیل تنش
عناصر سازه ای: عناصر پوسته، عناصر تیر، عناصر خرپا، عناصر غشایی
عناصر برای شبیه سازی های جفت شده
عناصر حرارتی/ساختاری
عناصر حرارتی/ساختاری/الکتریکی
عناصر پیزوالکتریک
عناصر فشار منافذ
عناصر حرارتی/الکتروشیمیایی برای شبیه سازی سلول باتری
عناصر ویژه برای مدل سازی
واشر
طیف گسترده ای از رفتارهای سینماتیکی
جوش های نقطه ای
اتصالات چسب

مدل های متریال آباکوس/استاندارد عبارتند از:

کشسانی خطی و ویسکوالاستیسیته
ویسکوالاستیسیته غیرخطی
پلاستیسیته ایزوتروپیک و سینماتیکی
مکانیک آسیب و شکستگی
همگن سازی چند مقیاسی و میدان متوسط

آباکوس EXPLICIT

راه حلی برای برای بسیاری از رویدادهای گذرا غیرخطی

Abaqus/Explicit یک حل‌کننده المان محدود پویا و صریح است که برای شبیه‌سازی رویدادهای دینامیکی گذرا مانند آزمایش‌های سقوط لوازم الکترونیکی مصرفی، تصادفات خودرو و ضربه‌های بالستیک مناسب است. توانایی Abaqus/Explicit برای کنترل موثر رفتار غیرخطی شدید مانند تماس، آن را برای شبیه‌سازی بسیاری از رویدادهای شبه استاتیک، مانند نورد فلز داغ و خرد شدن آهسته سازه‌های جذب انرژی، بسیار جذاب می‌کند. Abaqus/Explicit برای محیط‌های تولید طراحی شده است، بنابراین سهولت استفاده، قابلیت اطمینان و کارایی اجزای اصلی معماری آن هستند. Abaqus/Explicit در محیط مدل‌سازی Abaqus/CAE برای همه پردازش‌های رایج پیش و پس از پردازش پشتیبانی می‌شود.

Abaqus/Explicit ممکن است با Abaqus/Standard همراه شود. شبیه سازی که در Abaqus/Standard شروع می شود را می توان در Abaqus/Explicit و بالعکس ادامه داد. این قابلیت وارد کردن به Abaqus/Explicit اجازه می‌دهد تا در آن بخش‌هایی از تجزیه و تحلیل که به خوبی برای یک روش حل صریح-دینامیک مناسب هستند، اعمال شود، در حالی که Abaqus/Standard ممکن است برای آن بخش‌هایی از تجزیه و تحلیل مناسب‌تر برای حل‌کننده ضمنی اعمال شود.

انواع تحلیل Abaqus/Explicit عبارتند از:

تحلیل تنش دینامیکی غیرخطی
آکوستیک
روش چند فیزیک برای شبیه سازی حرارتی/ساختاری
روش عنصر گسسته (DEM) برای شبیه سازی ذرات
شبیه سازی کوپل اویلرین-لاگرانژی 
هیدرودینامیک ذرات نرم (SPH)

انواع عناصر Abaqus/Explicit عبارتند از:

عناصر جامد خطی برای تحلیل تنش
عناصر چهار وجهی درجه دوم برای تجزیه و تحلیل تنش
عناصر سازه ای: عناصر پوسته، عناصر تیر، عناصر خرپا، عناصر غشایی
عناصر برای شبیه سازی حرارتی/ساختاری جفت شده
عناصر ویژه برای مدل سازی
طیف گسترده ای از رفتارهای سینماتیکی
جوش های نقطه ای
اتصالات چسب

مدل‌های مواد Abaqus/Explicit عبارتند از:

کشسانی خطی و ویسکوالاستیسیته
ویسکوالاستیسیته غیرخطی
پلاستیسیته ایزوتروپیک و سینماتیکی
مدل های مکانیک آسیب و شکست
فوم با چگالی کم و وابسته به سرعت
معادله حالت شامل سیالات غیر نیوتنی و گازهای ایده آل

آباکوس CAE

راه حل کامل برای مدل سازی المان محدود آباکوس، بصری سازی و اتوماسیون فرآیند

با Abaqus/CAE می توانید به سرعت و کارآمد تجزیه و تحلیل های پیشرفته Abaqus را ایجاد، ویرایش، نظارت، تشخیص و تجسم کنید. رابط بصری مدل‌سازی، تجزیه و تحلیل، مدیریت شغل و تجسم نتایج را در یک محیط سازگار و با استفاده آسان که یادگیری آن برای کاربران جدید ساده است، در عین حال برای کاربران با تجربه بسیار کارآمد است، ادغام می‌کند. Abaqus/CAE از مفاهیم مهندسی تعاملی آشنا با کامپیوتر مانند مبتنی بر ویژگی، مدل‌سازی پارامتریک، عملیات تعاملی و اسکریپتی و سفارشی‌سازی رابط کاربری گرافیکی پشتیبانی می‌کند.

کاربران می توانند هندسه ایجاد کنند، مدل های CAD را برای مش بندی وارد کنند، یا مش های مبتنی بر هندسه را که هندسه CAD مرتبط ندارند، ادغام کنند. رابط های انجمنی برای CATIA V5، SolidWorks، و Pro/ENGINEER همگام سازی مجموعه های CAD و CAE را فعال می کنند و به روز رسانی سریع مدل را بدون از دست دادن ویژگی های تحلیل تعریف شده توسط کاربر فعال می کنند.

مجموعه ابزار سفارشی‌سازی باز Abaqus/CAE یک راه‌حل قدرتمند اتوماسیون فرآیند را ارائه می‌کند و متخصصان را قادر می‌سازد تا گردش‌های کاری اثبات شده را در سراسر شرکت مهندسی مستقر کنند. Abaqus/CAE همچنین گزینه‌های تجسم جامعی را ارائه می‌دهد که کاربران را قادر می‌سازد تا نتایج هر تحلیل Abaqus را تفسیر و ارتباط برقرار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید